KVH E.l.s.a. – Karlovy Vary

Webové stránky Klubu vojenské historie KVH E.L.S.A. Karlovy Vary

Samostatné rubriky

Prohledat

Podporují nás

WH Shop - armyshop - prodej vojenského vybavení

Ardeny leden – 2008

Hned po Novém Roce jsme se společně s KVH West a Volksgrenadiery od Margomana zůčastnili této soukromé bojové akce. Počasí bylo opravdu ardenské, stejně jako výstroj a výzbroj všech zůčastněných. Taktéž prostředí ve kterém se bojovka odehrávala bylo úchvatné a zcela podtrhovala tuto akci.

Po několika kilometrech postupu jsme se přiblížili ke spojeneckým liniím. Naším prvním cílem bylo dobýt most přes menší řeku. Při počátečním přiblížení se na nás snesla sprška z automatických zbraní kde nechyběl ani kulomet. Naše družstvo bylo na pravé straně útoku a při zjištění, že se most nedá dobýt, bylo rozhodnuto řeku přebrodit trochu výše po proudu a obránce překvapit z boku. Po přebrodění a přiblížení k pozicím jsme zjistili, že se druhému družstvu z KG West podařilo po zadýmování most překročit a spojenci úspěšně vyklidili pozice. Pokračovali jsme dále.

Dopředu postupu byli nasazeni 2 příslušníci Skorzenyho 150. brigády, který převlečeni do uniforem US Army měli zmást nepřítele. Obránce jsme na postupu vytlačovali z jejich pozicí. Po několika kilometrech se nám podařilo zlikvidovat 2 anglické vojáky, který nám vlezli přímo před hlavně. Po krátké přestávce a přeskupení sil jsme vyrazili a svedli další těžký boj o železniční most. Naše ztráty byly hrozivé, ale dál jsme útočili.

V prudkém lesnatém svahu plným remízků jsme se dostali do křížové palby spojeneckých kulometů. Tím pro nás boj skončil neboť jsme měli fatální ztráty. S těžkými zraněními jsme sledovali ještě tuhý boj volksgrenadierů a kamarádů z KG West. Poté jsme byli odtransportováni do nedaleké příjemě zateplené hospůdky, kde jsme vyčkali příchodu ostatních bojovníků. Akcička pěkná, v krásném prostředí. Rádi se zůčastníme znovu!

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.

©2008 Jiří Převrátil - | email: iggy.top@seznam.cz

KVH E.l.s.a. – Karlovy Vary | RSS kanál pro články a RSS kanál pro komentáře.

Militaryzone.cz - Online magazín o historii, reenactingu, KVH a dalších zajímavostech nejen z období 2.Světové války Militaryzone.cz - Přehledný online katalog klubů vojenské historie - KVH